تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

وزیر دارایی آلمان مروج اسلام آلمانی شد!

  به گزارش «شيعه نيوز»، «ولفگانگ شوبل» - وزیر دارایی آلمان – در اظهاراتی خارج از حوزه کاری و مسئولیتی خود خواستار تغییر سبک زندگی مهاجران مسلمان و پذیرش نسخه جدیدی از اسلام شد.

  وی که یکی از متحدان قدیمی آنگلا مرکل – صدر اعظم آلمان – به شمار می‌رود، روز گذشته (یکشنبه) در یادداشتی در روزنامه «ولت آم زونتاگ» با بیان اینکه تعداد روزافزون مهاجرانِ غالباً مسلمان به چالش سختی برای کلیت جامعه آلمان تبدیل شده است، از مسلمانان این کشور خواست قرائتی از "اسلام به اصطلاح آلمانی" را بر اساس اصول لیبرالیسم برای خود انتخاب کنند.

  شوبل در ادامه نوشت: ورود صدها هزار مهاجر به آلمان نیازمند درک بهتری میان آنها و جامعه آلمان است و آنها باید برای ادغام شدن در جامعه و همزیستی بهتر با سایر شهروندان، سبک زندگی خود را تغییر دهند. 

  بر اساس گزارش وزارت کشور آلمان، سال گذشته حدود یک میلیون مهاجر از خاورمیانه و آفریقا وارد آلمان شدند که همین مسئله باعث بروز تنش‌های اجتماعی شدیدی در جامعه آلمان و قدرت گرفتن گروه‌های افراطی مهاجرستیز و احزاب راستگرایی شده است که اسلام را با قانون اساسی آلمان سازگار نمی‌دانند. طبق گزارش نهادهای امنیتی، در طول یک سال گذشته، میزان خشونت علیه مهاجران نیز بویژه در شرق آلمان به شدت افزایش یافته است.

  شوبل که از طرفداران سرسخت حزب دموکرات مسیحی آنگلا مرکل به شمار می‌رود، روز گذشته در ادامه مقاله خود تعداد روز افزون مسلمانان در آلمان را چالشی برای جامعه غالباً روشنفکر این کشور برشمرد و گفت آلمان در صورت تداوم سیاست مهاجرپذیری کنونی باید بیش از گذشته خود را آماده پذیرفتن خرده فرهنگ‌های جدید و مقابله با خشونت‌های نژادی کند. 

  وی اضافه کرد در فضایی که اکنون به دلیل افراطی‌گری‌های مذهبی و حملات تروریستی داعش بر جامعه آلمان حاکم است، سیاستمداران نباید اجازه دهند شهروندان آلمانی بیش از این آرامش خود را از دست بدهند.

  وزیر دارایی 74 ساله آلمان در پایان با وجود افزایش چشمگیر بیگانه‌ستیزی و گسترش کم‌سابقه احساسات نژادپرستانه در آلمان مدعی شد به باور وی، هنوز اکثریت جامعه آلمان از ورود مهاجران جدید به کشور استقبال می‌کنند؛ اما مهاجران نیز باید خود را با استانداردهای زندگی در آلمان سازگار کنند.

  در حال حاضر سیاست درهای باز مرکل، پیروزی مجدد وی در انتخابات سال آینده را با تردید مواجه کرده است. در صورت انصراف مرکل از حضور در انتخابات سال آینده، شوبل یکی از نامزدهای اصلی حزب دموکرات مسیحی برای تصدی پست صدر اعظمی آلمان به شمار می‌رود.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 12 مهر 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 1 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160959
 • بازدید امروز :74681
 • بازدید داخلی :5108
 • کاربران حاضر :96
 • رباتهای جستجوگر:331
 • همه حاضرین :427

تگ های برتر