جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

تعطیلی مقام امام‌حسین در قاهره در تاسوعا و عاشورا!

  به گزارش «شيعه نيوز»، این اقدام وزارت اوقاف بعد از آن صورت گرفت که «ولید اسماعیل» یکی از مبلغان سلفی تهدید کرده است با نشر تفکر شیعی مقابله خواهد کرد.

   وی تأکید کرده است که روز عاشورا در مسجد امام حسین (علیه السلام) در قاهره حضور خواهد داشت و از بزرگداشت این روز و انجام مراسم مربوط به آن توسط شیعیان جلوگیری خواهد کرد.

  وزارت اوقاف مصر  در واکنش به این اظهارات و به جای مقابله با اقدامات و تهدیدات سلفی‌ها، اعلام کرد مقام امام حسین (علیه السلام) روزهای تاسوعا و عاشورا و بعد از هر نمازی بسته خواهد بود.

  وزارت اوقاف مصر در خصوص ایجاد درگیری‌های مذهبی و دینی در مساجد و اماکن مقدس هشدار داد و خواسته حرمت این اماکن را نگه دارند.

  رهبران شیعه مصر نیز در واکنش به این اقدام وزارت اوقاف اعلام کرده‌اند که زیارت ضریح امام حسین و اهل بیت علیهم السلام ادامه دارد و قطع نشده است و برای اجتناب از درگیری‌ها در خانه‌های خود عزاداری خواهند کرد.

  مقام امام حسین (علیه السلام) یا همان مسجد رأس الحسین یکی از اماکن مقدس شیعیان و اهل تسنن مصر است که مطابق برخی روایت‌های تاریخی سر مبارک امام حسین (علیه السلام) در این مکان دفن شده است.
   
  منبع: فارس

  این مطلب تا کنون 34 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 13 مهر 1395
  منبع
  برچسب ها : السلام ,امام ,حسین ,اوقاف ,علیه ,وزارت ,امام حسین ,علیه السلام ,حسین علیه ,وزارت اوقاف ,اماکن مقدس ,اقدام وزارت اوقاف ,
  تعطیلی مقام امام‌حسین در قاهره در تاسوعا و عاشورا!

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 3 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر